Firma DARTEX powstała w 1992 roku.

Początkowo pracowaliśmy jako firma produkcyjna, jednak od 1998 roku zajęliśmy się usługowym konfekcjonowaniem kostiumów kąpielowych i plażowych. Lata doświadczeń i wdrażanie nowych technologii produkcyjnych pozwoliły nam wypracować dobrą markę i zaufanie u kontrahentów.Rozwój naszej firmy oraz ugruntowana  pozycja w branży pozwala nam nieustannie nawiązywać nowe kontakty. Dlatego też w 2012 roku, dokonaliśmy modernizacji naszej firmy i  rozszerzyliśmy  zakres swoich usług o szycie innych wyrobów z dzianin, w tym min. kompleksowej odzieży kolarskiej, legginsów,  t-shirtów, koszulek polo, dresów, bluz z kapturem, bluzek, spódnic i sukienek itd.  Od zawsze dzięki profesjonalnej  i stabilnej załodze wykazujemy ogromną dbałość o satysfakcję klienta, służąc profesjonalną pomocą i doradztwem na każdym etapie produkcyjnym.  Posiadamy nowoczesny park maszynowy, który jednocześnie stale rozwijamy, tak aby móc zadowolić nawet najbardziej wymagających kontrahentów z Polski jak i z zagranicy. Dzięki zdobytemu doświadczeniu  firma DARTEX gwarantuje zrealizowanie zamówienia terminowo oraz o wysokiej jakości.Jesteśmy proekologiczni!

Dla naszych obecnych, jak i dla potencjalnych klientów istotne jest, że ich ubrania produkowane są w sposób etyczny, z zachowaniem wysokiej kultury pracy oraz z poszanowaniem planety. DARTEX to odpowiedzialna moda, proekologiczny biznes i wysoka świadomość społeczna i środowiskowa. Wszystkie powyższe czynniki skłoniły nas do inwestycji w odnawialne źródło energii, jakim jest fotowoltaika, której popularność na całym świecie dynamicznie rośnie. Trudno się temu dziwić, bowiem energia elektryczna z promieniowania słonecznego to energia czysta, a podczas jej produkcji nie dochodzi do emisji wielu szkodliwych dla zdrowia substancji takich jak: dwutlenku węgla, tlenku węgla, tlenku azotu, tlenku siarki itd. W przeciwieństwie do elektrowni konwencjonalnych, podczas procesu wytwarzania energii solarnej nie zużywa się zasobów wody pitnej, ani nie generuje hałasu. Ponadto instalacje fotowoltaiczne nie wpływają na okoliczną florę i faunę. Panele solarne można po zużyciu poddać recyclingowi, gdyż w całości składają się z powszechnie występujących krzemu i aluminium. Za montażem systemu fotowoltaiki przemawiały również kwestie oszczędnościowe, a także chęć bycia niezależnym przedsiębiorstwem, które może magazynować wyprodukowaną energię i jednocześnie być jeszcze bardziej konkurencyjny na rynku.


Nasze nagrody

Staramy się również, aby firma DARTEX była przyjaznym miejscem pracy  dla naszych pracowników, czego potwierdzeniem są liczne nagrody od Państwowej Inspekcji Pracy w konkursach dla „Pracodawcy organizatora pracy bezpiecznej” w kategorii firm zatrudniających do 50 pracowników. 

  •  2010 rok – I miejsce w XVII edycji konkursu „Pracodawca Organizacji Pracy Bezpiecznej 2010”
  • 2012 – I miejsce w XIX edycji  konkursu „Pracodawca Organizacji Pracy Bezpiecznej 2012” , Statuetka Mecum Tutissimus Ibis, Wpis na Złotą Listę Pracodawców