Najczęściej zadawane pytania

‹ wróć

Każdego dnia dostajemy od Państwa wiele zapytań dotyczących zasad współpracy, naszych możliwości produkcyjnych lub innych spraw dotyczących rozpoczęcia nowej kooperacji. Postanowiliśmy więc zebrać garść najważniejszych informacji i spisać odpowiedzi na "Najczęściej zadawane pytania".  

 

 • Jaka jest minimalna ilość sztuk w zamówieniu, czyli tzw. „MOQ”?

Nie posiadamy MOQ.  Nasi klienci szyją u nas zarówno pojedyncze sztuki, jak i setki sztuk z danego modelu (nie ma znaczenia ile kolorów, czy rozmiarów). Należy jednak pamiętać, że liczba sztuk wyznacza próg cenowy. Im więcej sztuk zamówisz, tym jesteśmy w stanie zaproponować Ci niższą cenę jednostkową. Jeśli natomiast zamówienie jest małe to traktujemy je jako „kolekcję wzorcową” i wówczas ceny jednostkowe są wyższe. 

 

 • Jakie są terminy realizacji zamówień?

Termin realizacji zamówienia zawsze są ustalany z klientem indywidualnie. Zazwyczaj jest to jednak czas około 6-8 tygodni licząc od momentu dostarczenia przez klienta wszystkich materiałów i dodatków potrzebnych do realizacji danego zlecenia.

 • Czy posiadamy wzory i modele ogólnodostępne (na sprzedaż)?

Nie!  Nasza firma to szwalnia usługowa, a nie producent odzieży. W związku z tym nie posiadamy wzorów/modeli, które mogliśmy odsprzedać lub użyczyć nowym klientom. Wobec wszystkich naszych klientów obowiązuje nas tajemnica handlowa i wszelka odzież produkowana w naszej szwalni na zlecenie jest niepowtarzalna i zarezerwowana wyłącznie dla danego klienta.

 • Jakie artykuły możemy uszyć?

Nasza szwalnia usługowa od lat specjalizuje się w szyciu odzieży wykonanej z dzianin elastycznych. W skrócie są to: odzież sportowa, codzienna (casualowa), plażowa/basenowa. Zatem w zakresie naszych zainteresowań leżą: spodenki kolarskie, rajstopy kolarskie, koszulki kolarskie, bluzy kolarskie, bezrękawniki, kurtki sportowe, kombinezony triathlonowe, rękawki, nogawki, ocieplacze na buty kolarskie, legginsy, getry kolarki, topy sportowe, bluzy z kapturem, t-shirty, koszulki polo, spodnie dresowe, bluzy dresowe ze stójką, sukienki dzianinowe, kostiumy kąpielowe jedno i dwuczęściowe, kostiumy pływackie basenowe, szorty i slipy basenowe, itp. W tym zakresie mamy ogromne doświadczenie, a także przystosowany park maszynowy.  

 • Co należy dostarczyć, abyśmy mogli ruszyć z produkcją?

Firma Dartex to szwalnia usługowa zajmująca się tzw. „przeszyciami”. Oznacza to, że nie posiadamy własnych materiałów, ani dodatków. Z produkcją możemy wystartować dopiero gdy:

 1. Posiadamy odszyty wzór oraz szablony danego modelu we wszystkich rozmiarach (w wersji papierowej bądź elektronicznej)
 2. Klient dostarczył nam wszelkie materiały i dodatki potrzebne do realizacji danego zlecenia
 • Jakie są warunki płatności?

Od wielu lat pracujemy z naszymi klientami na zasadach przedpłaty. Oznacza to, że:

 1. W przypadku tworzenia przez nas szablonów i konstrukcji – klient płaci nam 100% wartości faktury przed przystąpieniem przez nas do pracy
 2. W przypadku wykonywania produkcji docelowej – klient płaci nam 50% wartości faktury przed rozpoczęciem przez nas prac. Pozostałe 50% płacone jest w dniu odbioru lub wysyłki towaru, czyli po zakończeniu i sprawdzeniu danego zlecenia.
 • Czy posiadamy cennik produktów?

Nie. Każde zlecenie i każdy model jest wyceniany indywidualnie. Wstępnej wyceny jesteśmy w stanie dokonać na podstawie zdjęć produktu przesłanych nam drogą elektroniczną. Jeśli chodzi o precyzyjną wycenę, to jest ona możliwa dopiero po obejrzeniu produktu, omówieniu rodzaju szycia i poznaniu wszelkich detali produkcyjnych.

 • Czy wykonujemy hafty / nadruki sublimacyjne?

Nie wykonujemy. Na miejscu w firmie posiadamy prasę termiczną do wgrzewania logotypów firm, czy przepisów prania. Ponadto od lat współpracujemy z zaprzyjaźnionymi firmami w Łodzi i województwie łódzkim, do których odsyłamy naszych nowych klientów. Są to sprawdzone przez nas przedsiębiorstwa, które z pasją i zaangażowaniem wykonują swoją pracę w zakresie haftowania, czy sublimacji i którzy wiedzą jakiej jakości oczekujemy :)

Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania? Napisz do nas bezpośrednio na e-mail biuro@dartex.pl  lub poprzez formularz kontaktowy.