Historia firmy

Firma DARTEX powstała w 1992 roku. Początkowo pracowaliśmy jako firma produkcyjna, jednak od 1998 roku zajęliśmy się usługowym szyciem kostiumów kąpielowych i plażowych. Lata doświadczeń i wdrażanie nowych technologii produkcyjnych pozwoliły nam wypracować dobrą markę i zaufanie kontrahentów.

Rozwój naszej firmy oraz ugruntowana pozycja w branży pozwala nam nieustannie nawiązywać nowe kontakty. Dlatego też w 2012 roku, dokonaliśmy modernizacji naszej firmy i rozszerzyliśmy zakres swoich usług o szycie innych wyrobów z dzianin, w tym min. kompleksowej odzieży kolarskiej, triathlonowej, sportowej (legginsy, t-shirty, koszulki polo, dresy, bluzy z kapturem) oraz casualowej (bluzki, sukienki, spódniczki). 

Od zawsze dzięki profesjonalnej i stabilnej załodze wykazujemy ogromną dbałość o satysfakcję klienta, służąc profesjonalną pomocą i doradztwem na każdym etapie produkcyjnym.  Posiadamy nowoczesny park maszynowy, który jednocześnie stale rozwijamy, tak aby móc zadowolić nawet najbardziej wymagających kontrahentów z Polski jak i z zagranicy. DARTEX to rodzinna szwalnia usługowa z Łodzi, która dzięki zdobytemu doświadczeniu gwarantuje zrealizowanie zamówienia terminowo oraz o wysokiej jakości.  

Jesteśmy proekologiczni!

Dla naszych obecnych, jak i dla potencjalnych klientów istotne jest, że ich ubrania produkowane są w sposób etyczny, z zachowaniem wysokiej kultury pracy oraz z poszanowaniem planety. DARTEX to odpowiedzialna moda, proekologiczny biznes i wysoka świadomość społeczna i środowiskowa i właśnie dlatego postanowiliśmy zainwestować w odnawialne źródło energii, jakim jest fotowoltaika, której popularność na całym świecie dynamicznie rośnie.

Energia elektryczna z promieniowania słonecznego to energia czysta, a podczas jej produkcji nie dochodzi do emisji wielu szkodliwych dla zdrowia substancji takich jak: dwutlenek węgla, tlenek węgla, tlenek azotu, tlenek siarki itd. W przeciwieństwie do elektrowni konwencjonalnych, podczas procesu wytwarzania energii solarnej nie zużywa się zasobów wody pitnej, ani nie generuje hałasu. Ponadto instalacje fotowoltaiczne nie wpływają na okoliczną florę i faunę. Panele solarne można po zużyciu poddać recyclingowi, gdyż w całości składają się z powszechnie występujących krzemu i aluminium. Za montażem systemu fotowoltaiki przemawiały również kwestie oszczędnościowe, a także chęć bycia niezależnym przedsiębiorstwem, które może magazynować wyprodukowaną energię i jednocześnie być jeszcze bardziej konkurencyjny na rynku.

Nasze nagrody

Od lat dokładamy również wszelkich starań, aby firma DARTEX była przyjaznym miejscem pracy dla naszych pracowników, czego potwierdzeniem są nagrody otrzymane od Państwowej Inspekcji Pracy w konkursach dla „Pracodawcy organizatora pracy bezpiecznej” w kategorii firm zatrudniających do 50 pracowników. 

  • 2010 rok – I miejsce w XVII edycji konkursu „Pracodawca Organizacji Pracy Bezpiecznej 2010”
  • 2012 rok – I miejsce w XIX edycji  konkursu „Pracodawca Organizacji Pracy Bezpiecznej 2012”, Statuetka Mecum Tutissimus Ibis, Wpis na Złotą Listę Pracodawców